KF332AK-3.5-6P
KF332AK-3.5-6P
ПроизводительCixi Kefa Elec
Партномер производителяKF332AK-3.5-6P
ОписаниеConnectors Cixi Kefa Elec KF332AK-3.5-6P
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Cixi Kefa Elec |
| Вес | 4.14 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 300V |
| Connector Type | Female Plug |
| Wire Gauge - AWG | 16~28 |
| Wire Gauge - mm2 | 1.5 |
| Number of Pins | 6P |
| Pitch | 3.5mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of PINs Per Row | 6 |
| Connection Type | Screw Connection (M2) |
| Outlet Direction (Vertical Basis) | Horizontal Termination |
| Current Rating | 8A |
| Number of Positions or Pins | 1x6P |
