KF208V-3.5-7P
KF208V-3.5-7P
ПроизводительCixi Kefa Elec
Партномер производителяKF208V-3.5-7P
ОписаниеConnectors Cixi Kefa Elec KF208V-3.5-7P
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Cixi Kefa Elec |
| Вес | 4.4 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 500V |
| Wire Gauge - AWG | 16~24 |
| Wire Gauge - mm2 | 1.5 |
| Number of Pins | 7P |
| Pitch | 3.5mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of PINs Per Row | 7 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Rating | 10A |
| Number of Positions or Pins | 1x7P |
