MJE13009-2
MJE13009-2
ПроизводительKTP
Партномер производителяMJE13009-2
ОписаниеTransistors/Thyristors KTP MJE13009-2
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | KTP |
| Вес | 2.654 |
| Operating Temperature | -65℃~+150℃ |
| Type | NPN |
| configuration | - |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 400V |
| Pd- Power Dissipation | 100W |
| Current - Collector(Ic) | 12A |
| Number | - |
| Emitter-Base Voltage(Vebo) | 9V |
| Current - Collector Cutoff | 1mA |
| Transition frequency(fT) | 4MHz |
