2SC4083
2SC4083
ПроизводительGuangdong Hottech
Партномер производителя2SC4083
ОписаниеTransistors/Thyristors Guangdong Hottech 2SC4083
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Guangdong Hottech |
| Вес | 0.028 |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 11V |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| Current - Collector(Ic) | 50mA |
| Emitter-Base Voltage(Vebo) | 3V |
| Current - Collector Cutoff | 500nA |
| Transition frequency(fT) | 1.2GHz |
