LY1501S
LY1501S
ПроизводительLingyang Micro
Партномер производителяLY1501S
ОписаниеMotor Driver ICs Lingyang Micro LY1501S
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Lingyang Micro |
| Вес | 0.174 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Output Current | 1.8A |
| Quiescent Current | 1uA |
| Peak Current | 2.5A |
| Voltage - Supply | 2V~7V |
| RDS(on) | 500mΩ |
| technology | Yes |
| Number of H-bridges | 1 |
