XL2596HVP-12E1
XL2596HVP-12E1
ПроизводительXLSEMI
Партномер производителяXL2596HVP-12E1
ОписаниеPower Management (PMIC) XLSEMI XL2596HVP-12E1
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | XLSEMI |
| Вес | 0.118 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 2A |
| Quiescent Current | 1.3mA |
| Output Type | Fixed |
| Operating Voltage | 4.5V~50V |
| Output Voltage | 11.82V~12.18V |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 135kHz~165kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
