KB-240C
KB-240C
ПроизводительDOWO
Партномер производителяKB-240C
ОписаниеTransistors/Thyristors DOWO KB-240C
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DOWO |
| Вес | 5.4 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | TVS |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 20uA |
| Peak Pulse Power Dissipation (Ppp) | - |
| Reverse Stand-Off Voltage (Vrwm) | 180V;240V |
| Peak Pulse Current (Ipp) | 6kA |
| polarity | Bidirectional |
| Clamping Voltage | 340V |
| Voltage - Breakdown | 250V |
