M20-7812045
M20-7812045
ПроизводительHarwin
Партномер производителяM20-7812045
ОписаниеConnectors Harwin M20-7812045
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Harwin |
| Вес | 2.573 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Number of Pins | 40P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Holes Structure | 2x20P |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 3.55mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Current Rating | 3A |
