302-N-HDS/02
302-N-HDS/02
ПроизводительWECO
Партномер производителя302-N-HDS/02
ОписаниеConnectors WECO 302-N-HDS/02
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | WECO |
| Вес | 3.742 |
| Operating Temperature | -40℃~+100℃ |
| Wire Gauge - AWG | 12~20;14~22 |
| Wire Gauge - mm2 | 0.5 ~ 4;0.34~2.5 |
| Number of Pins | 2P |
| Pitch | 8mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of PINs Per Row | 2 |
| Mounting Type | Leadless |
| Screw Specification | M2.6 |
| Current Rating | 17.5A |
| voltage | 250V |
| Number of Positions or Pins | 2x2P |
