HDGC381-F-8P
HDGC381-F-8P
ПроизводительHDGC
Партномер производителяHDGC381-F-8P
ОписаниеConnectors HDGC HDGC381-F-8P
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HDGC |
| Вес | 1.485 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Connector Type | Board Side/Socket - Closed |
| Number of Pins | 8P |
| Pitch | 3.81mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of PINs Per Row | 8 |
| Mounting Type | Straight Pin |
| Pin Structure | 1x8P |
| Current Rating | 8A |
| Termination style | Hinged (Snap On) |
