DB2EVHB-3.81-2*4P-BK
DB2EVHB-3.81-2*4P-BK
ПроизводительDORABO
Партномер производителяDB2EVHB-3.81-2*4P-BK
ОписаниеConnectors DORABO DB2EVHB-3.81-2*4P-BK
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DORABO |
| Вес | 2.292 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 300V |
| Connector Type | Board Side/Socket - Closed |
| Wire Gauge - AWG | - |
| Wire Gauge - mm2 | - |
| Number of Pins | 8P |
| Pitch | 3.81mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of PINs Per Row | 4 |
| Connection Type | - |
| Outlet Direction (Vertical Basis) | - |
| Mounting Type | Straight Pin |
| Pin Structure | 2x4P |
| Current Rating | 8A |
| Termination style | - |
