DB2ERHB-3.81-2*5P-GN
DB2ERHB-3.81-2*5P-GN
ПроизводительDORABO
Партномер производителяDB2ERHB-3.81-2*5P-GN
ОписаниеConnectors DORABO DB2ERHB-3.81-2*5P-GN
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DORABO |
| Вес | 3.041 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 300V |
| Connector Type | Board Side/Socket - Closed |
| Wire Gauge - AWG | - |
| Wire Gauge - mm2 | - |
| Number of Pins | 10P |
| Pitch | 3.81mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of PINs Per Row | 5 |
| Connection Type | - |
| Outlet Direction (Vertical Basis) | - |
| Mounting Type | Right-Angle Pin |
| Pin Structure | 2x5P |
| Current Rating | 8A |
| Termination style | - |
