DB2EKNM-3.81-10P-GN
DB2EKNM-3.81-10P-GN
ПроизводительDORABO
Партномер производителяDB2EKNM-3.81-10P-GN
ОписаниеConnectors DORABO DB2EKNM-3.81-10P-GN
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DORABO |
| Вес | 6.458 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 300V |
| Connector Type | Male Plug |
| Wire Gauge - AWG | 16~28 |
| Wire Gauge - mm2 | 1.5 |
| Number of Pins | 10P |
| Pitch | 3.81mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of PINs Per Row | 10 |
| Connection Type | Spring Connection |
| Outlet Direction (Vertical Basis) | Top Entry |
| Mounting Type | - |
| Pin Structure | 1x10P |
| Current Rating | 10A |
| Termination style | Screw |
