HDGC381-M-2P
HDGC381-M-2P
ПроизводительHDGC
Партномер производителяHDGC381-M-2P
ОписаниеConnectors HDGC HDGC381-M-2P
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HDGC |
| Вес | 1.674 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Voltage Rating (Max) | 300V |
| Connector Type | Male Plug |
| Number of Pins | 2P |
| Pitch | 3.81mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of PINs Per Row | 2 |
| Outlet Direction (Vertical Basis) | Top Entry |
| Pin Structure | 1x2P |
| Current Rating | 8A |
| Termination style | Hinged (Snap On) |
