1777170
1777170
ПроизводительPhoenix Contact
Партномер производителя1777170
ОписаниеConnectors Phoenix Contact 1777170
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Phoenix Contact |
| Вес | 6.906 |
| Voltage Rating (Max) | 300V |
| Connector Type | Board Side/Socket - Closed |
| Number of Pins | 12P |
| Pitch | 5.08mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of PINs Per Row | 12 |
| Mounting Type | Straight Pin |
| Current Rating | 12A |
