DB2EKM-3.5-16P-GN-S
DB2EKM-3.5-16P-GN-S
ПроизводительDORABO
Партномер производителяDB2EKM-3.5-16P-GN-S
ОписаниеConnectors DORABO DB2EKM-3.5-16P-GN-S
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DORABO |
| Вес | 11.854 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 320V |
| Connector Type | Male Plug |
| Wire Gauge - AWG | 16~28 |
| Wire Gauge - mm2 | 1.5 |
| Number of Pins | 16P |
| Pitch | 3.5mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of PINs Per Row | 16 |
| Connection Type | Screw Connection (M2) |
| Outlet Direction (Vertical Basis) | Top Entry |
| Mounting Type | - |
| Pin Structure | 1x16P |
| Current Rating | 8A |
| Termination style | Screw |
