2EDGRM-5.08-3P
2EDGRM-5.08-3P
ПроизводительHanElectricity
Партномер производителя2EDGRM-5.08-3P
ОписаниеConnectors HanElectricity 2EDGRM-5.08-3P
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HanElectricity |
| Вес | 2.325 |
| Operating Temperature | -40℃~+110℃ |
| Voltage Rating (Max) | 300V |
| Connector Type | Board Side/Socket - Closed |
| Number of Pins | 3P |
| Pitch | 5.08mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of PINs Per Row | 3 |
| Mounting Type | Right-Angle Pin |
| Current Rating | 15A |
| Number of Positions or Pins | 1x3P |
