2EDGKM-5.08-4P
2EDGKM-5.08-4P
ПроизводительHanElectricity
Партномер производителя2EDGKM-5.08-4P
ОписаниеConnectors HanElectricity 2EDGKM-5.08-4P
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HanElectricity |
| Вес | 6.893 |
| Operating Temperature | -40℃~+110℃ |
| Voltage Rating (Max) | 300V |
| Connector Type | Male Plug |
| Number of Pins | 4P |
| Pitch | 5.08mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of PINs Per Row | 4 |
| Outlet Direction (Vertical Basis) | Top Entry |
| Current Rating | 15A |
| Number of Positions or Pins | 1x4P |
