2EDGV-3.5-2P
2EDGV-3.5-2P
ПроизводительHanElectricity
Партномер производителя2EDGV-3.5-2P
ОписаниеConnectors HanElectricity 2EDGV-3.5-2P
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HanElectricity |
| Вес | 0.419 |
| Operating Temperature | -40℃~+110℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Connector Type | Board Side/Socket - Closed |
| Number of Pins | 2P |
| Pitch | 3.5mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of PINs Per Row | 2 |
| Mounting Type | Straight Pin |
| Current Rating | 7A |
| Number of Positions or Pins | 1x2P |
