BX-DG28L-3.81-4P
BX-DG28L-3.81-4P
ПроизводительBossie
Партномер производителяBX-DG28L-3.81-4P
ОписаниеConnectors Bossie BX-DG28L-3.81-4P
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Bossie |
| Вес | 1.955 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Wire Gauge - AWG | 14~20 |
| Wire Gauge - mm2 | 0.2~1.5 |
| Number of Pins | 4P |
| Pitch | 3.81mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of PINs Per Row | 4 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Screw Specification | - |
| Current Rating | 16A |
| Number of Positions or Pins | 1x4P |
