BX-DG28L-5.08-3P
BX-DG28L-5.08-3P
ПроизводительBossie
Партномер производителяBX-DG28L-5.08-3P
ОписаниеConnectors Bossie BX-DG28L-5.08-3P
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Bossie |
| Вес | 3.396 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Wire Gauge - AWG | 12~30 |
| Wire Gauge - mm2 | 1~2.5 |
| Number of Pins | 3P |
| Pitch | 5.08mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of PINs Per Row | 3 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Screw Specification | - |
| Current Rating | 18A |
| Number of Positions or Pins | 1x3P |
