HX TYPE-C 16P-C SMT
HX TYPE-C 16P-C SMT
Производительhanxia
Партномер производителяHX TYPE-C 16P-C SMT
ОписаниеConnectors hanxia HX TYPE-C 16P-C SMT
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | hanxia |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -30℃~+80℃ |
| Connector Type | Type-C |
| Supplementary Features | - |
| Mounting Type | Side View Mount |
| Number of Ports | 1 |
| Center Height | 4.58mm |
| Gender | Female |
| Number of Contacts | 16P |
| Connect-Disconnect Life | 10,000 Cycles |
| Voltage Rating | 20V |
| Current Rating | 5A |
| Detection color | Black |
| Protocol Standard | USB 3.1 |
