T41T-1200BW
T41T-1200BW
ПроизводительFUXINSEMI
Партномер производителяT41T-1200BW
ОписаниеTransistors/Thyristors FUXINSEMI T41T-1200BW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | FUXINSEMI |
| Вес | 27.657 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| SCR Type | 1 TRIAC |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.3V |
| Holding Current (Ih) | 80mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 1W |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 1.6kV |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 50mA |
| Current - On State(It(RMS)) | 40A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 400A |
