HKTQ30P03
HKTQ30P03
ПроизводительGuangdong Hottech
Партномер производителяHKTQ30P03
ОписаниеTransistors/Thyristors Guangdong Hottech HKTQ30P03
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Guangdong Hottech |
| Вес | 0.096 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | P-Channel |
| Pd- Power Dissipation | 32W |
| RDS(on) | 7.4mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 60A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.6V |
| Gate Charge(Qg) | 81nC@10V |
