JTD3401
JTD3401
ПроизводительJTD
Партномер производителяJTD3401
ОписаниеTransistors/Thyristors JTD JTD3401
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | JTD |
| Вес | 0.038 |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 85pF |
| Pd- Power Dissipation | 400mW |
| RDS(on) | 65mΩ@4.5V,4A |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 4.2A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 880mV |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.05nF |
