JTD3400
JTD3400
ПроизводительJTD
Партномер производителяJTD3400
ОписаниеTransistors/Thyristors JTD JTD3400
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | JTD |
| Вес | 0.039 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 77pF |
| Pd- Power Dissipation | 350mW |
| RDS(on) | 21mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 5.8A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.1V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.05nF |
| Output Capacitance(Coss) | 66pF |
| Gate Charge(Qg) | 9.5nC@6V |
