ESJG150N03A
ESJG150N03A
ПроизводительElecSuper
Партномер производителяESJG150N03A
ОписаниеTransistors/Thyristors ElecSuper ESJG150N03A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | ElecSuper |
| Вес | 0.171 |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 103pF@15V |
| Pd- Power Dissipation | 50W |
| RDS(on) | 1.7mΩ@10V,20A |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 123A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.75V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.1nF@15V |
| Gate Charge(Qg) | 43nC@10V |
