WSD40L48DN33
WSD40L48DN33
ПроизводительWinsok Semicon
Партномер производителяWSD40L48DN33
ОписаниеTransistors/Thyristors Winsok Semicon WSD40L48DN33
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Winsok Semicon |
| Вес | 0.08 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 185pF@20V |
| Pd- Power Dissipation | 35W |
| RDS(on) | 16mΩ@4.5V,10A |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 30A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.3V |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.76nF@20V |
| Output Capacitance(Coss) | 228pF |
| Gate Charge(Qg) | 33nC@4.5V |
