WSD20L75DN33
WSD20L75DN33
ПроизводительWinsok Semicon
Партномер производителяWSD20L75DN33
ОписаниеTransistors/Thyristors Winsok Semicon WSD20L75DN33
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Winsok Semicon |
| Вес | 0.133 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 445pF |
| Pd- Power Dissipation | 83W |
| RDS(on) | 6mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 20V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 75A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.5nF |
| Output Capacitance(Coss) | 577pF |
| Gate Charge(Qg) | 75nC@4.5V |
