WSD3050DN33
WSD3050DN33
ПроизводительWinsok Semicon
Партномер производителяWSD3050DN33
ОписаниеTransistors/Thyristors Winsok Semicon WSD3050DN33
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Winsok Semicon |
| Вес | 0.133 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 140pF |
| Pd- Power Dissipation | 26W |
| RDS(on) | 11mΩ@4.5V,10A |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 50A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.4nF |
| Output Capacitance(Coss) | 220pF |
| Gate Charge(Qg) | 12nC@10V |
