AO3415B
AO3415B
ПроизводительTWGMC
Партномер производителяAO3415B
ОписаниеTransistors/Thyristors TWGMC AO3415B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | TWGMC |
| Вес | 0.028 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 28pF |
| Pd- Power Dissipation | 1.6W |
| RDS(on) | 36mΩ@5V |
| Drain to Source Voltage | 20V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 5.5A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.2V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 310pF |
| Output Capacitance(Coss) | 81pF |
| Gate Charge(Qg) | 10nC@4.5V |
