WSP6949
WSP6949
ПроизводительWinsok Semicon
Партномер производителяWSP6949
ОписаниеTransistors/Thyristors Winsok Semicon WSP6949
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Winsok Semicon |
| Вес | 0.189 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 60pF |
| Pd- Power Dissipation | 2.5W |
| RDS(on) | 43mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 60V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 6.8A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 846pF |
| Output Capacitance(Coss) | 65pF |
| Gate Charge(Qg) | 25nC@10V |
