ESAC80SN10
ESAC80SN10
ПроизводительElecSuper
Партномер производителяESAC80SN10
ОписаниеTransistors/Thyristors ElecSuper ESAC80SN10
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | ElecSuper |
| Вес | 0.203 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 14pF |
| Pd- Power Dissipation | 125W |
| RDS(on) | 10mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 92A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.6V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 2.37nF |
| Output Capacitance(Coss) | 910pF |
| Gate Charge(Qg) | 45nC@10V |
