WSD3045DN33
WSD3045DN33
ПроизводительWinsok Semicon
Партномер производителяWSD3045DN33
ОписаниеTransistors/Thyristors Winsok Semicon WSD3045DN33
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Winsok Semicon |
| Вес | 0.139 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel + P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 92pF |
| Pd- Power Dissipation | 2.1W |
| RDS(on) | 10.5mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Number | 1 N-Channel + 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 18A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 880pF |
| Output Capacitance(Coss) | 145pF |
| Gate Charge(Qg) | 6nC@4.5V |
