HY15P03C2
HY15P03C2
ПроизводительHUAYI
Партномер производителяHY15P03C2
ОписаниеTransistors/Thyristors HUAYI HY15P03C2
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HUAYI |
| Вес | 0.17 |
| Operating Temperature | - |
| Type | P-Channel |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 310pF |
| Pd- Power Dissipation | 52W |
| RDS(on) | 8.5mΩ@4.5V,20A |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | - |
| Current - Continuous Drain(Id) | 60A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 4.287nF |
| Output Capacitance(Coss) | 506pF |
| Gate Charge(Qg) | 90nC@10V |
