IRFR3607TRPBF(ES)
IRFR3607TRPBF(ES)
ПроизводительElecSuper
Партномер производителяIRFR3607TRPBF(ES)
ОписаниеTransistors/Thyristors ElecSuper IRFR3607TRPBF(ES)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | ElecSuper |
| Вес | 0.433 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 225pF |
| Pd- Power Dissipation | 116W |
| RDS(on) | 9.5mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 68V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 80A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.96nF |
| Output Capacitance(Coss) | 260pF |
| Gate Charge(Qg) | 35nC@10V |
