FMW60N070S2HF
FMW60N070S2HF
ПроизводительFuji Electric
Партномер производителяFMW60N070S2HF
ОписаниеTransistors/Thyristors Fuji Electric FMW60N070S2HF
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Fuji Electric |
| Вес | 8.373 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 10pF |
| RDS(on) | 64mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 600V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 53.2A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4V |
| Input Capacitance(Ciss) | 2.32nF |
| Output Capacitance(Coss) | 77pF |
| Gate Charge(Qg) | 90nC@10V |
