TPN2R703NL,L1Q(ES)
TPN2R703NL,L1Q(ES)
ПроизводительElecSuper
Партномер производителяTPN2R703NL,L1Q(ES)
ОписаниеTransistors/Thyristors ElecSuper TPN2R703NL,L1Q(ES)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | ElecSuper |
| Вес | 0.089 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 340pF |
| RDS(on) | 2.4mΩ@10V;3.6mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 80A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.6V |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.767nF |
| Output Capacitance(Coss) | 442pF |
| Gate Charge(Qg) | 67nC@10V |
