BSC030N08NS5(ES)
BSC030N08NS5(ES)
ПроизводительElecSuper
Партномер производителяBSC030N08NS5(ES)
ОписаниеTransistors/Thyristors ElecSuper BSC030N08NS5(ES)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | ElecSuper |
| Вес | 0.177 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 19pF |
| Pd- Power Dissipation | 139W |
| RDS(on) | 3mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 138A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.7V |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.658nF |
| Output Capacitance(Coss) | 1.536nF |
| Gate Charge(Qg) | 49nC@10V |
