NSH110N15P5
NSH110N15P5
ПроизводительNH
Партномер производителяNSH110N15P5
ОписаниеTransistors/Thyristors NH NSH110N15P5
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | NH |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 5.5pF@75V |
| Pd- Power Dissipation | 179W |
| RDS(on) | 11mΩ@10V,20A |
| Drain to Source Voltage | 150V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 81A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.882nF@75V |
| Gate Charge(Qg) | 26nC |
