YFW50P03DF
YFW50P03DF
ПроизводительYFW
Партномер производителяYFW50P03DF
ОписаниеTransistors/Thyristors YFW YFW50P03DF
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | YFW |
| Вес | 0.047 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | P-Channel |
| Pd- Power Dissipation | 37W |
| RDS(on) | 12.5mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 50A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Gate Charge(Qg) | 22nC@10V |
