HSBA0048A
HSBA0048A
ПроизводительHUASHUO
Партномер производителяHSBA0048A
ОписаниеTransistors/Thyristors HUASHUO HSBA0048A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HUASHUO |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 25pF@50V |
| Pd- Power Dissipation | 108W |
| RDS(on) | 6.6mΩ@10V,20A |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Current - Continuous Drain(Id) | 78A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.14nF@50V |
| Gate Charge(Qg) | 45nC@10V |
