HGQ014N04B-G
HGQ014N04B-G
ПроизводительCRMICRO
Партномер производителяHGQ014N04B-G
ОписаниеTransistors/Thyristors CRMICRO HGQ014N04B-G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | CRMICRO |
| Вес | 0.211 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 81pF |
| Pd- Power Dissipation | 96W |
| RDS(on) | 1.4mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 200A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 5.131nF |
| Output Capacitance(Coss) | 2.238nF |
| Gate Charge(Qg) | 93.7nC@10V |
