ESBSS138LT1G
ESBSS138LT1G
ПроизводительElecSuper
Партномер производителяESBSS138LT1G
ОписаниеTransistors/Thyristors ElecSuper ESBSS138LT1G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | ElecSuper |
| Вес | 0.021 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 2.2pF |
| Pd- Power Dissipation | 417mW |
| RDS(on) | 1.5Ω@10V |
| Drain to Source Voltage | 60V |
| Number | 1 N-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 400mA |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 25pF |
| Output Capacitance(Coss) | 9.7pF |
| Gate Charge(Qg) | 650pC@4.5V |
