ESJ2301
ESJ2301
ПроизводительElecSuper
Партномер производителяESJ2301
ОписаниеTransistors/Thyristors ElecSuper ESJ2301
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | ElecSuper |
| Вес | 0.031 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 55pF |
| Pd- Power Dissipation | 1.4W |
| RDS(on) | 90mΩ@4.5V;110mΩ@2.5V |
| Drain to Source Voltage | 20V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 2.3A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 700mV@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 405pF |
| Output Capacitance(Coss) | 75pF |
| Gate Charge(Qg) | 3.3nC@2.5V |
