RSF65T160D
RSF65T160D
ПроизводительREASUNOS
Партномер производителяRSF65T160D
ОписаниеTransistors/Thyristors REASUNOS RSF65T160D
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | REASUNOS |
| Вес | 0.511 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 2.8pF@200V |
| Pd- Power Dissipation | 119W |
| RDS(on) | 130mΩ@10V,10A |
| Drain to Source Voltage | 650V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Current - Continuous Drain(Id) | 22A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.656nF@200V |
| Output Capacitance(Coss) | 52pF |
| Gate Charge(Qg) | 33.8nC@10V |
