PDC6974X-5
PDC6974X-5
ПроизводительluJing
Партномер производителяPDC6974X-5
ОписаниеTransistors/Thyristors luJing PDC6974X-5
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | luJing |
| Вес | 0.226 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 51pF |
| Pd- Power Dissipation | 142W |
| RDS(on) | 2.3mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 65V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 130A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.6V |
| Input Capacitance(Ciss) | 4.78nF |
| Output Capacitance(Coss) | 1.365nF |
| Gate Charge(Qg) | 59nC@10V |
