RS65R380BD
RS65R380BD
ПроизводительREASUNOS
Партномер производителяRS65R380BD
ОписаниеTransistors/Thyristors REASUNOS RS65R380BD
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | REASUNOS |
| Вес | 0.503 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 2.5pF@50V |
| Pd- Power Dissipation | 60W |
| RDS(on) | 340mΩ@10V,3.2A |
| Drain to Source Voltage | 650V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Current - Continuous Drain(Id) | 10.6A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 739pF@50V |
| Output Capacitance(Coss) | 47pF |
| Gate Charge(Qg) | 20nC@10V |
