MPT015N10-T
MPT015N10-T
ПроизводительMinos
Партномер производителяMPT015N10-T
ОписаниеTransistors/Thyristors Minos MPT015N10-T
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Minos |
| Вес | 1.136 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 105pF |
| Pd- Power Dissipation | 432W |
| RDS(on) | 1.12mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 480A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3V |
| Input Capacitance(Ciss) | 11.679nF |
| Output Capacitance(Coss) | 2.684nF |
| Gate Charge(Qg) | 203nC@10V |
