NSH079N15D
NSH079N15D
ПроизводительNH
Партномер производителяNSH079N15D
ОписаниеTransistors/Thyristors NH NSH079N15D
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | NH |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 12.2pF@75V |
| Pd- Power Dissipation | 273W |
| RDS(on) | 7.9mΩ@10V,20A |
| Drain to Source Voltage | 150V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+175℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 113A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 4.357nF@75V |
| Gate Charge(Qg) | 52nC |
